برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام رضا(ع) با حضور قوامی نماینده مردم اسفراین

  

مراسم سوگواری شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با حضور دوستداران و محبان اهل بیت(ع) نهم و دهم آذرماه در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) مشهد مقدس برگزار شد.

    به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ همزمان با شب شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و عالم آل محمد حضرت رضا(ع)، مراسم سوگواری و عزاداری با حضور عاشقان و دلدادگان حضرت ثامن الائمه در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) بامیهای مقیم مشهد برگزار شد. در این مراسم هادی قوامی نماینده مردم شهرستان اسفراین نیز حضور داشت.

   در ابتدای این مراسم و پیش از مرثیه سرایی، دکتر رضایی رییس دانشگاه پیام نور شهرستان چناران و از فعالان و پیگیران حوزه آب منطقه بام به نمایندگی از حاضران ضمن تسلیت شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) طی سخنانی به بیان مشکلات کم آبی و تحدید منابع زیرزمینی منطقه پرداخت و خواستار مساعدت قوامی در زمینه ایجاد بندهای انحرافی شد.

   در ادامه دکتر قوامی ضمن ابراز خرسندی از حضور مجدد در جمع بامیهای مقیم مشهد به بیان گوشه هایی ار فضائل اخلاقی و کمالات نفسانی، زهد و پارسایی، جود و بخشش، معجزات و کرامات و علم امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پرداخت.

   وی سپس گزارشی از پیگیریهای خود در زمینه ایجاد بند انحرافی در شمال بام ارائه کرد و قول مساعدت در این زمینه داد.

   این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا با مرثیه سرایی دکتر قوامی و سایر ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ادامه یافت و مردم مومن در رثای هشتمین خورشید ولایت به سوگ نشستند.

   این مراسم مطابق سالهای گذشته پیش از ظهر امروز دهم آذرماه با حرکت دسنه عزاداری به سوی حرم مطهر آن امام همام ادامه یافت.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

 

 

Back to Top