بررسی مشکل کم آبی بام با حضور نماینده اسفراین، فرماندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان

نماینده مردم شهرستان اسفراین و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی هدف بررسی مشکلات کم آبی نهم دیماه در بام حضور یافتند.

   به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ دکتر قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی و مهندس علوی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی بمنظور بررسی مشکلات کم آبی دهستان بام سفری چند ساعته به بام داشتند.

   در این بازدید که با حضور تعدادی از اهالی از دو رودخانه شیون و آجوقی بام و حضور در مناطق حاشیه آن انجام شد، هیات حاضر طی جلسه ای پس از  اقامه نماز جماعت مغرب و عشا مسائل و مشکلات و همچنین یافتن راه حلی مناسب برای غلبه بر این معضل برگزار کردند.

   حجت الاسلام فرازی امام جماعت مسجد جامع بام در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان، مشکل کم آبی را یکی از مشکلات اساسی منطقه عنوان کرد و علت اصلی مهاجرت جوانان و پیر شدن جمعیت روستاها را کمک آبی دانست.

   وی در ادامه با توجه به طولانی شدن وعده مسئولان مبنی بر ارتقای دهستان بام به بخش، آن را به عنوان آرزوی اهالی این منطقه برشمرد و خواستار پیگیری این موضوع شد.

   در ادامه یحیی آبادی سرپرست فرمانداری شهرستان اسفراین ضمن تشکر از حضور اهالی، مشکل آب را مشکل اساسی کشور توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری مردم و مسئولین مشکل کم آبی منطقه مرتفع گردد.

   قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از دلایل کمبود آب را تغییر در وضعیت بارش ها عنوان کرد ولی از وجود روشهایی برای جبران این  کمبود ها سخن گفت و از مهندس علوی خواست تا اقدامی موثر برای جبران این مشکل انجام دهد.

   در پایان این نشست  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی که قبل از مراسم از رودخانه ها و قنوات خشک شده بام بازدید کرده بود، قول مساعد برای مطالعه کامل و جامع این معضل تا شهریورماه سال آینده را داد و تصریح کرد: پس از مطالعه کارشتاسان طرحی را که مناسب منطقه باشد و فرمانداری شهرستان نیز در ردیف اعتبارات خود قرار دهد عملیاتی خواهد کرد.

   در این مراسم مهندس مصباحی رئیس جهاد کشاورزی اسفراین، مهندس حجی پور رئیس آب منطقه ای اسفراین نیز حضور داشتند.

 

ارسال نظر

 

 

Back to Top