درخشش دانش آموز بامی در مسابقات کشوری عکاسی پدافند غیر عامل

رییس اداره آموزش و پرورش بام و صفی آباد از رضا پیری دانش آموز بامی برنده مسابقات کشوری پدافند غیرعامل تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ رضا پیری دانش آموز دبیرستان شهید یحیی احمدی بام با درخشش در مسابقات کشوری پدافند غیر عامل رتبه نخست این مسابقات را از آن خود کرد.

قره قاشلو رییس اداره آموزش و پرورش بام و صفی آباد در مراسمی که به همین منظور در دبیرستان شهید یحیی احمدی بام برگزار شد گفت: منطقه بام و صفی آباد دارای استعدادهای بالایی در زمینه های مختلف است.

وی افزود: کسب رتبه نخست مسابقات کشوری پدافند غیر عامل افتخار بزرگی است که نصیب منطقه آموزش و پرورش ما شده است. من کسب این عنوان ارزشمند را به همکاران دبیرستان شهید یحیی احمدی و خانواده رضا پیری صمیمانه تبریک می گویم و امیدوارم شاهد استمرار موفقیت های وی باشیم.

گفتنی است پدافند غیرعامل یک موضوع خاص است؛ شبیه عکاسی فضا که عده ای خاص در آن فعالیت می کنند، هر کاری که برای مقاوم‌سازی انجام شود نوعی از پدافند غیرعامل است. پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین کسب این افتخار را به وی، پدر وی (علی اصغر پیری یکی از همکاران کوشای بام آنلاین) و اهالی بام تبریک می گوید.

 

ارسال نظر

 

 

Back to Top