برگزاری جشن نیمه شعبان در ورزشگاه صالحین

  

مراسم جشن نیمه شعبان، سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) با حضور دهها نفر از عاشقان و دلدادگان آن حضرت در مجموعه ورزشی صالحین بام برگزار شد و طی آن منتظران ظهور در این روز پر فضیلت با امام زمان(عج) به نجوا نشستند.

   پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین (محمد حسن حدادی): ورزشگاه صالحین همچون سال‌های گذشته دوم خردادماه 1395 در روز نیمه شعبان شاهد قدم‌های دهها نفر از عاشقان و شیفتگان به حضرت حجت بود که از برخی از آنان از نقاط مختلف کشور خودشان را به این مکان رسانده بودند.

    پرچم‌های زیبایی که بر روی آنان ذکر یا مهدی ادرکنی نقش بسته بوده در بیرون از سالن جلوه گری می کرد و اهتزاز آنها در روزهای منتهی به آخرین ماه از فصل بهار صحنه های زیبایی را بوجود آورده بود.

   جایگاه اصلی نیز با ریسه‌هایی از چراغ‌های خوش رنگ؛ تزیین شده بود و چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می‌کرد و زیبایی حضور ارادتمندان و دلدادگان به حضرت صاحب الامر را دو چندان می‌کرد.

   در ابتدای این مراسم که به همت حوزه مقاومت بسیج امام جعفر صادق(ع) و مرکز نیکوکاری دهستان بام برگزار می شد، غلامی قاری جوان بامی به قرائت قرآن پرداخت. در ادامه حجت الاسلام فرازی امام جماعت بام در زمینه ولادت و زندگانی حضرت مهدی(عج) به ایراد سخن پرداخت.

   وی با اشاره به دوران غیبت ایشان اظهار داشت: حضرت مهدی دو دوره غیبت داشت؛ یکی کوتاه مدت (غیبت صغری) و دیگری بلند مدت (غیبت کبرا). اولی از هنگام تولد تا پایان دوران نیابت خاص ادامه داشته و دومی، با پایان دوره نخست آغاز شد و تا هنگام ظهور و قیام آن حضرت طول خواهد کشید.

   حجت الاسلام فرازی افزود: طبق احادیث فراوانی که در موضوع امامت وارد شده، در بینش اسلامی، امام، جان جهان است و جهان به وجود او بستگی دارد. امام قلب عالم وجود، هستۀ مرکزی جهان هستی و واسطۀ فیض بین عالم و آفریدگار عالم است و از این جهت حضور و غیبت او تفاوتی ندارد.

   وی در ادامه با اشاره  به سالروز آزادی خرمشهر گفت: خرمشهر نماد ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران است. اقتصاد مقاومتی و راه اندازی مشاغل خانگی با هدف اشتغالزایی از دیگر موضوعات مورد اشاره وی بود.

   پس از سخنان امام جماعت بام، حاضرین از مولودی خوانی برادران مولوی، رضاپور و اسماعیل زاده بهره مند شدند.   اجرای مسابقه مذهبی و اهدای جوایز بخش دیگری از این مراسم بود.

   گفتنی است ذبح 4 راس گوسفند و توزیع گوشت آنان میان نیازمندان از دیگر برنامه های این مراسم بود. هزینه این اقدام معنوی را خیرین و مرکز نیکوکاری عهده دار بود.

گفتنی است به همت مرکز نیکوکاری دهستان بام و کمکهای خیرین تعداد چهار راس گوسفند به نیت صدقه برای سلامتی امام زمان(عج) ذبح و گوشت آن بین خانواده های نیازمند توزیع گردید.

ارسال نظر

 

 

Back to Top