اقدام پلیس راهور در توقیف موتورسیکلت ها

 

ماموران پلیس راهور با حضور در میدان مرکزی بام اقدام به توقیف تعدادی از موتور سیکلت های اهالی کردند.  

   به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ اکیپی متشکل از پلیس راهور و ناجا نهم فروردین ماه جاری با حضور در خیابان اصلی بام اقدام به توقیف و انتقال موتورسکلت ها به پارکینگ کردند. در این اقدام متاسفانه شاهد درگیریهای لفظی و بعضا فیزیکی تعدادی از اهالی با پلیس بودیم.

   یکی از اهالی در گفتگویی با بام آنلاین ضمن انتقاد از عملکرد پلیس در توقیف موتورسیکلت ها اظهار داشت: اگرچه تعداد زیادی از هموطنانمان در اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند و آثار روحی و روانی این حوادث هم خانواده ها و هم جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد و پلیس مجبور به سختگیری هایی است، با این حال به نظر می رسد کمترین این تصادفات در روستاها اتفاق می افتد. بنابراین ضرورت دارد پلیس راهور تلاش و مساعی خود را بیشتر در نقاط حادثه خیز و مناطق شهری متمرکز نماید.

   وی با اشاره به نبود علایم راهنمایی و رانندگی در خیابان های بام گفت: پلیس راهور قبل از اقدام به توقیف موتورسیکلت ها می بایست در نصب علایم راهنمایی و رانندگی معابر اقداماتی انجام دهد. با انجام چنین اقداماتی و در صورت تخلف صاحبان موتورسیکلت ها، هیچ اعتراضی متوجه آنان نخواهد بود، متاسفانه اقدام آنان قابل نوجیه نیست. حتی در مواردی مانند نداشتن گواهینامه، بیمه نامه و کلاه ایمنی، پلیس می تواند با اغماض اقدام به جریمه متخلف نماید.

   وی افزود: متاسفانه در شرایط نامطلوب اقتصادی در حالی که اغلب استفاده کنندگان از این وسیله نقلیه را کشاورزان و باغداران در آغاز فصل کشت و زرع تشکیل می دهند، این اقدام پلیس اختلال در کار آنان ایجاد می نماید.

   وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های پلیس راهور در حساسیت به تامین جانی رانندگان و شهروندان، از آنان خواست تا نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی در معابر و اعلام عمومی نقشه آن به اهالی، اصلاح معابر، ارائه گزارش به نهادهای مسئول در خصوص ایجاد جاده مطلوب استاندارد با روکش آسفالت مناسب، عرض مفید، شانه راه استاندارد، تابلوهای علائم و حفاظ مناسب در ورودی و خروجی بام و ... اقدام نماید.

ارسال نظر

 

 

Back to Top