فروش محصولات تاریخ مصرف گذشته در برخی از فروشگاه ها

عرضه اقلام خوراکی تاریخ مصرف گذشته در برخی از مغازه ها و سوپرمارکت های بام، موجب اعتراض میهمانان نوروزی شده است.

   به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ با ورود میهمانان نوروزی به بام، برخی از صاحبان مغازه ها با هدف سود بیشتر اقدام به عرضه اقلام خود با تاریخ منقضی می کنند. این در حالی است که این فروشندگان از تاریخ مصرف و شرایط نگهداری کالاها اطلاع کافی و مناسب ندارند و محصولات را در هر جایی از مغازه نگهداری می‌کنند، بدون اینکه دما یا جای مناسبی برای آن‌ها در نظر بگیرند.

   متاسفانه محل نگهداری برخی از اقلام خوراکی مغازه ها مناسب نیست و گرما و رطوبت می‌تواند سبب آفت‌زدگی و کپک‌زدگی کالا شود و این مشکل ناشی از عدم آگاهی و آموزش کافی فروشندگان است. در مورد کالاهایی مثل برنج و خشکبار شاید این موضوع زیاد نگران‌کننده نباشد، اما در مورد کالاهای فسادپذیر باید بیشتر دقت شود.

   یکی از این میهمانان در گفتگویی با خبرنگار بام آنلاین با اعلام اینکه در ایام تعطیلات نوروزی دو بسته از تنقلات را با اعتماد به اینکه از فروشگاه معتبری خریداری کرده و  پس از مصرف، متوجه انقضای تاریخ آن شده است، گفت: بر روی بسته این تنقلات زمان انقضای محصول 5 یهمن 1395 درج شده بود.

   وی افزود: بعد از اطلاع از این موضوع به صاحب فروشگاه مراجعه و او را در جریان این موضوع قرار دادم، با این حال حساسیتی از جانب وی مشاهده نکردم.

   وی اضافه کرد: بازرسان بهداشتی باید به طور دائم بر توزیع مواد غذایی در فروشگاه ها نظارت داشته باشند.

   این فرد در پایان این گفتگو با توصیه به مصرف کنندگان اجناس خوراکی گفت: به تاریخ انقضای محصولات توجه جدی داشته باشید؛ اما آنچه باید به آن صد در صد اعتماد کنید حواس پنج گانه خودتان است. محصولی که  به نظرتان غیرعادی است، مصرف نکنید. بو و طعم مواد غذایی به ویژه  به محصولات کنسروی اهمیت بیشتری بدهید.

ارسال نظر

 

 

Back to Top