برگزاری باشکوه یادواره شهدای دهستان بام

همزمان با فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یادواره شهدای یکصد شهید دهستان بام بیستم بهمن ماه با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های شهدا و مسئولان شهرستان در مسجد مسجد جامع بام برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ سردار سید حسن مرتضوی فرمانده سپاه حضرت جواد الائمه(ع) در یادواره یکصد شهید دهستان بام گفت: شهدا مظهر قدرت، عزت و عظمت جمهوری اسلامی هستند که این عزت و عظمت و اقتدار ارمغان خون مطهر شهداست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدایی که با اعطای خون خود به انقلاب اسلامی ادای دین کردند، افزود: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی کماکان آرمان الهی ملت بصیر و ولایت وی یداری ایران اسلامی است.

مرتضوی با بیان اینکه همگان باید در مسیر اعتلای اهداف نظام اسلامی اهتمام ورزند، افزود: باید چرایی و چگونگی نبود مجال تحقق برای همه آرمان های نظام واکاوی نبود و تحقق استقلال و آزادی همه جانبه تلاش کرد.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) با اشاره به اینکه یادواره های شهدا مجال تکریم، تجلیل و قدرشناسی از فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار داشت: باید ببینیم در مدار ناب انقلاب اسلامی در کدام جایگاه قرار گرفته ایم و قیاس کارکردها و رویکردهای نظام جزو اولویت هاست.

وی خاطر نشان کرد: ارمغان انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزشمند است که باید از آنان حفاظت و حراست شود و قدرشناسی از شهدا و ایثارگران در خط مقدم اولویت های حفظ دستاوردهای نظام اسلامی قرار دارد.

پیش از سخنان سردار مرتضوی، حجت الاسلام دلبری امام جمعه بام و صفی آباد در آیین برگزاری یادواره شهدای دهستان بام با اشاره به رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهدای والامقام در 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: ‌اقتدار و عظمت کنونی کشورمان مدیون خون شهدای والامقام 8 سال دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: شهادت یک فرصت الهی است که به برکت آن امروز نهال نوپای انقلاب اسلامی به درختی تنومند بدل شده است..

امام جمعه بام و صفی آباد بر انتقال فرهنگ ناب شهادت به نسل امروزی به ویژه نوجوانان و جوانان تاکید کرد.

در این مراسم که با اجرای سرود مجتمع آموزشی پسران بام و مداحی یکی از ذاکران همراه بود یاد و خاطره شهدای والامقام 8 سال دفاع مقدس گرامی داشته شد.
همچنین در این مراسم از سه رزمنده مدافع حرم نیز تجلیل بعمل آمد.

 

 

 

 

ارسال نظر

 

 

Back to Top